27 Mayıs 2009

27 Mayıs 1960


49 yıl önce, devleti yöneten onurlu ve vatansever insanları, darbe yoluyla deviren, onlara yapmadık işkence, çektirmedik eziyet bırakmayan ve haysiyetleriyle oynayanları Türk milleti affetmiş görünse de, tarih affetmeyecektir. 27 Mayıs ihtilalinin 49.yıl dönümünde Türk demokrasisine yapılmış olan bütün müdahaleleri esefle kınıyor; merhum Menderes, Zorlu ve Polatkan'ın aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum...

0 yorum:

Dünya Gündemi Analizleri Hakkında

Bu blog, uluslararası politikada yaşanan güncel gelişmeleri takip etmek ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla oluşturulmuştur. İçinde yer alan yazı, yorum ve analizlerin tamamı yazarın şahsi görüşleridir. Yazıların tüm sorumluluğu blog yazarına aittir.

Güncellemeler belli bir programa göre yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra her sabah çeşitli şekillerde güncellenmektedir. Yazılar hazırlanırken; ntvmsnbc, bbc türkçe, reuters, guardian, washington post, der spiegel, kommersant vs gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır. Haber içerikleri bu kaynaklardan sağlanmakla birlikte, yorumlar ve analizlerin tümü blog yazarına aittir.

Blog içeriğinin, yazardan izin alınmaksızın kullanılması kanunen yasaktır. Kaynak göstererek veya yazarla irtibat kurularak yapılan alıntılara izin verilecektir.